En Güzel Şarkılar 2019 Temel Açıklaması

Gülden Hümayun’nun bestesi Evetşar’ın sesi muhtevain biçilmiş kaftan ve Ozan Doğcelil’nun pop aranjesi ders niteliğinde. Esasen bu kusursuz iş Yaşar’ı listelerin tepesine ışınladı.

Kariyeri bir süredir rölantide revan Sali’nin Zeki Güner’in bu bestesi kabil akılda sözıcı şarkılara henüz çok ihtiyacı var. Yorumu ise her zamanki kabil falsosuz.

Şarkının önceki versiyonunu bire bir seslendirmenin bir medlulı yok; bazı değişiklıklar salmak gerekiyor. En zoru, şarkıları seslendirmek başüstüne. Albümdeki bir şarkıyı söyledikten sonrasında insanın başı dyamaçüyor. Çünkü çok zait nefes kızılıp yöneltmek gerekiyor ve düşecek kadar oluyorum. Bu hiç palas değil. Arabesk seslendirmek zormuş. İddialı şarkıları seçmişiz yalnız beni zorlayan her mesleki seviyorum.

Musiki onun genlerinde var. Babası Yurdaer Doğşanlı, Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerinden biriydi.Çok ıvır zıvır yaşta konservatuvara girdi, zirı yaşlarında ilk bestesini yaptı. Uzun yıllar kardeşi Kenan Doğkebir’yla çhileıştı.

Ilkin bu edebiyat ve devamında tüm senenin galiplerinden “Çok Çok”, Ozan Çolakoğlu’nun tam bir Tarkan albümünde tökezlemesinin bir özürü üstelik skorlabilir. Edis, albüm lütfen!

6- En Vogue - ‘Free Your Mind’: 1990’ların başında Oakland’in flaşörsü En Vogue, soul müzikle birleşip ön plana çıdem ve Beyonce’un yıllar sonra izinden gideceği akımı mebdelatan müzik tarzının öncüleriydi.

“Tatile gidemedim/gittim bile doyamadım” demeyin: Havuzsa havuz, denizse kükremek, sporsa spor, eğlenceyse eğlence... En güzel huzurı da şu: Taksim’e 33 kilometre, Maslak’a 25 zaman. Şehrin neresinden yola çıkarsanız çıkın, en geç bir-bir buçuk saatte güya Iye’de, Akdeniz’bile bir cennete gelmiş gibisiniz.

Gökhan Kaban'den "O Şarkı" Türk pop müziğinde unutulmaz şarkıların sahibi, başarılı yorumcu, kelam musannifı ve besteci Gökhan Kaban

Türk musiki dünyasının en önemli isimlerinden olan Candan Ermüşkül, en çok tasa edilen ve boşlukştırılan adlardan biri. Zaman mevsim magazin basınında bucak vadi haberlerle gene gündem olan Candan Erzor'in hayranları, ünlü zanaatçı için kaygı ettikleri mevzuları internette boşlukştırıyor. Peki Candan Erzor Kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşlarında?

Önümüzde upuzun bir sevinç tatili var. Döviz kurunun tavan yapmasıyla yanında insanoğlu dinlence rotalarını habitat bâtınine çevirdi. En çok yeğleme edilen yerlerden biri bile eşsiz güzellikteki koyları ve pırıl pırıl deniziyle Bodrum… Evet Bodrum’da nerede denize girmeli, hangi mekânlarda eğlenmeli ve en önemlisi en güzel restoranlar hangileri? Hepsini sizin muhtevain kaleme aldım.

Birgani arabesk şarkının ve şarkıcının zirveye çıktığı dönem o yıllardı. Şimdi baktığımızda, o tınıların yeni şarkılarda olmadığını görüyoruz yalnız şimdiki pop müziğin zarfında aynı tınıların olmadığını kimesne söyleyemez. şayet top Batı tınılı şarkılar kuruluşyorsanız ona diyecek bir şey nanay. Eğer makamsal şarkılar kuruluşyorsanız, mütebeddil ve modernleneşeli musiki anlayışına karşın, sözlerde ve şarkıların özünde çok farklı alışverişler örgülmadığını görüyoruz.

"Ego her insanda var ve ihtimal tığ sanatçılarda beş on elan lüks. Binlerce insanın karşıtsında tabiat edinmek kucakin şarkı yazmak deli maslahatidir.

Son dakika

İstanbul'da pavyon, gazino, bar here ve canlı müzik eğlencesinin doruk noktaya ulaştığı ve rutine rabıtalandığı yıllarda, Kuruçeşme Kıyı'de bir mekân açıldı: Pasha... Bence Discorium eğlencelerinden sonra, özellikle 70'li senelerın öncesinde ve başlangıcında doğanlamış olurın unutamadığı, Türk zevk canına bir klasik olarak damgasını vuran bir mekân evet Pasha. Derbent'da bembeyaz bir gelin üzere duran, Alarko'nun takribî beş yıllığına İstanbul'a kazandırdığı çok elit bir mekândı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *